O nás

Služba LEPŠÍ ČERŇÁK pomáhá, aby se na Černém Mostě lépe žilo. Jedno telefonní číslo pomáhá řešit otázky spojené s bydlením, nepořádkem či neohleduplnými sousedy.

Na kontaktní linku 731 14 14 28 se můžete obracet se vším, co souvisí s bydlením v magistrátních bytech, úklidem na sídlišti, nebo třeba sousedskými spory. LEPŠÍ ČERŇÁK ale nenabízí jen telefonní linku. Došlo zároveň k posílení úklidu vnitřních i vnějších prostor sídliště a jeho ulicemi také nově chodí pochůzkáři, jejichž úkolem je především prevence negativních sociálních jevů i případná pomoc s jejich řešením. 

Aktivity zajišťuje Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s městskou částí Praha 14. Jedná se o dlouho připravovanou pilotní aktivitu pražského magistrátu na Černém Mostě, která vznikla ve spolupráci s předchozím i současným vedením této městské části.

Magistrát vlastní na Čerňáku 3000 nájemních bytů, které využívají zejména policisté, hasiči, zdravotní personál, učitelé a sociální pracovníci. Menší část slouží seniorům, zdravotně hendikepovaným a sociálně slabým spoluobčanům. Pomoc lidem v bytové nouzi však nesmí být na úkor kvality bydlení jejich sousedů. Službou LEPŠÍ ČERŇÁK tak pražský magistrát doplnil standardní správu městského bytového fondu o další aktivity přispívající ke zlepšení podmínek v městských bytech i jejich okolí.

Co všechno pro Vás můžeme udělat

S čím se na nás můžete obrátit?

  • Když budete potřebovat uklidit nepořádek kolem domu, na chodbě, prostě ve Vašem okolí. Vaši kuchyň sice nevytřeme, ale rozbité sklo na chodníku uklidíme.
  • Když budete potřebovat přesvědčit své sousedy, že cigareta chutná mnohem lépe venku než na chodbě.
  • Když budete mít pocit, že trávník se už stává džunglí a že se v něm někdo může ztratit.

Co musíte ještě vědět

U všech nahlášených případů se dozvíte se, jak jsme situaci vyřešili a co jsme udělali. 

Od července existuje číslo, které Vám pomáhá, aby se na “Čerňáku” lépe žilo. Zcela zdarma můžete zavolat, poradit se a vyřešit svůj problém například s bydlením nebo pořádkem. Uložte si do svých mobilů:

📞 Lepší Čerňák: 731 14 14 28